emokratickou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou postihly mdloby během dnešního pietního shromáždění v New Yorku, věnovaného uctění památky obětí teroristického útoku ze září 2001. Oznámila to televize Fox News. Volební štáb podle agentury Reuters potvrdil, že Clintonovou postihly mdloby z horka, ale už se cítí „mnohem lépe“.

Clintonová vzpomínkové shromáždění předčasně opustila. Cestou do přistaveného vozu se jí podle Fox News podlomila kolena, zratila botu a do auta jí pomohli tělesní strážci. „Zjevně ji postihly zdravotní problémy,“ konstatovala televize.

Podle volebního štábu Clintonovou postihlo přehřátí organismu, ale už se prý cízí mnohem lépe. Odpočívá v newyorském apartmá své dcery Chelsea. Zda vyhledala lékařskou pomoc, není známo.

Teploty se dnes v největším americkém městě pohybují těsně pod třiceti stupni Celsia. Bývalá první dáma strávila na pietním shromáždění asi půldruhé hodiny.

V polovině srpna se v amerických médiích objevila zpráva, že devětašedesátiletá demokratická kandidátka utrpěla v červnu na veřejnosti epileptický záchvat. Informace poukazovala na video, na němž je Clintonová vidět, jak při rozhovoru s novináři chvíli nepřirozeně cuká hlavou. Videonahrávka se objevila na internetu a odvysílaly ji také některé televize.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner