Bývalá americká první dáma Hillary Clintonová chce během března vyřadit svého soupeře Bernieho Sanderse ze hry o prezidentskou nominaci za Demokratickou stranu. Uvedla to dnes americká televize CNN s odvoláním na volební štáb Clintonové. Povzbuzena nedávným jasným vítězstvím v Jižní Karolíně je prý přesvědčena, že během dvou týdnů se rozhodne v její prospěch.

Sanders ale pravděpodobně boj nevzdá a bude zápasit až do červencové závěrečné nominační konference demokratů. Šanci na vítězství ale prakticky mít nebude, soudí podle CNN spolupracovníci exministryně zahraničí.

Clintonová se ve svých projevech o Sandersovi zmiňuje stále méně a pozornost soustřeďuje na Donalda Trumpa, kterého demokratičtí stratégové považují za budoucího vítěze republikánského hlasování. „Kampaň přechází do celostátní fáze,“ prohlásila o víkendu Clintonová s odkazem na úterní hlasování, v němž budou rozhodovat demokratičtí voliči v 11 amerických státech.

Favoritka demokratické nominace doufá, že po úterních volbách bude mít na svém kontě o stovku delegátů víc než Sanders. Do statistiky přitom nezapočítává takzvané superdelegáty, kteří mohou v závěrečném nominačním shromáždění hlasovat volně, bez ohledu na výsledek primárek. Velká většina těchto prominentních delegátů podporuje Clintonovou.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner