New York 1. listopadu (ČTK) – Policisté vyšetřující newyorský útok, při němž zemřelo osm lidí a nejméně 11 bylo zraněno, našli vzkaz naznačující, že čin byl spáchán ve jménu teroristické organizace Islámský stát (IS). Uvedla to televize CNN s odvoláním na policejní zdroj, podle něhož byl anglicky psaný vzkaz v nákladní dodávce, kterou útočník porážel lidi na manhattanské cyklostezce.

Pachatel, kterým je podle médií devětadvacetiletý Uzbek žijící v USA, si auto vypůjčil v úterý nedlouho před činem v New Jersey. Policisté kromě vypůjčené dodávky prohledali i vůz s floridskou registrační značkou, který zřejmě útočník zanechal na parkovišti půjčovny.

Agentura AP s odvoláním na zdroje z vyšetřování uvedla, že muž poté, co vystoupil z auta, křičel arabsky „Alláhu akbar“ (Bůh je veliký). Policisté jej před zadržením postřelili a muž musel na operaci, před níž s ním vyšetřovatelé hovořili. Co jim řekl, to však podle médií není známo.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner