Více než 20.000 ruských vojáků na západě a jihu Sibiře se účastní mimořádné prověrky bojeschopnosti, kterou dnes vyhlásilo ministerstvo obrany. V rámci pětidenního cvičení budou odzkoušeny i protiraketové systémy S-300 a S-400.

„Jednotky dislokované na západní a jižní Sibiři měly dnes poplach a přesunuly se na cvičiště, kde přistoupily ke komplexním taktickým a palebním úkolům během kontrolního cvičení na závěr letošního výcvikového roku,“ uvedlo velitelství vojenského okruhu.

Cvičení, které zahrnuje nácvik obrany i útoku, se účastní dělostřelecké, motostřelecké a tankové jednotky, stejně jako letectvo a jednotky speciálních sil.

Podobné mimořádné prověrky během roku absolvovaly i jednotky dislokované v jiných částech Ruska. V září se více než 12.000 vojáků zúčastnilo cvičení na Kavkaze, na konci srpna prezident Vladimir Putin vyhlásil mimořádnou prověrku sil na jihu a západě Ruska.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner