Vizitka někdejšího šéfa mladoboleslavské automobilky Škoda Auto Vratislava Kulhánka (73), který dnes oznámil kandidaturu na prezidenta; bude kandidátem obnovené ODA:

Datum a místo narození: 20. listopadu 1943, Plzeň

Vzdělání: Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE, 1966); studium na European Business School v Praze (1992).

Kariéra: působil v různých funkcích v oboru financí a ekonomiky ve stavebních firmách (1967 až 1981); v roce 1981 nastoupil do společnosti Motor Jikov, kde se vypracoval až na předsedu představenstva (do roku 1992); ředitel společnosti Robert Bosch (1992 až 1997); předseda představenstva Škody Auto (1997 až 2004); předseda dozorčí rady Škody Auto (2004 až 2007); předseda správní rady společnosti AAA Auto Group (2007 až 2013); jednatel ve vlastní poradenské firmě Industrial Advisors (od roku 2005); v roce 2013 se stal členem manažerského týmu ve společnosti Tatra Trucks.

Rodina: rozvedený, dvě dcery

Ostatní:

– Kandidaturu na prezidenta mu nabídl předseda nedávno obnovené Občanské demokratické aliance (ODA) Pavel Sehnal. Známou politickou značku z 90. let tento miliardář zaregistroval loni v září. ODA sídlí na adrese Sehnalovy skupiny SPGroup. Činnost ODA oficiálně zahájila letos v lednu, na původní stranu chce navazovat pravicovým programem zaměřeným na podnikatele.

– Lidové noviny minulý týden uvedly, že Sehnal by jako ideálního kandidáta do hradního klání vyslal právě Kulhánka. Ten již s myšlenkou zkusit politiku koketoval před pěti lety. Senátní kandidaturu, kterou mu tehdy navrhl lídr hnutí ANO Andrej Babiš, ale Kulhánek odmítl.

– Podle Lidových novin se Kulhánek se Sehnalem zná ještě z doby, kdy působil ve škodovce. Reprezentace Škody Auto sídlí na pražském nábřeží ve stejném domě jako SPGroup.

– Desetileté působení tohoto manažera v čele Škody Auto (součást Volkswagen Group) je považováno za úspěšné. Vzrostl prodej vozů, zvýšily se tržby i export. Automobilka uvedla na trh nové modelové řady Fabia, Superb a druhou generaci modelu Octavia, posléze přišly i modely Roomster a druhou generaci Fabie.

– Kulhánek v období 1994 až 1997 působil jako viceprezident Sdružení automobilového průmyslu ČR, v letech 1997 až 2007 toto sdružení vedl a byl i viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR.

– V období 2004 až 2008 vedl Český svaz ledního hokeje, působil také ve výkonném výboru Českého olympijského výboru.

– V současnosti Kulhánek působí v dozorčí radě Pojišťovny Kooperativa, v minulosti zasedal ve správních radách Univerzity Karlovy, Technické univerzity Liberec a vědecké rady VŠE.

– V roce 2004 městský soud v Praze rozhodl, že Kulhánek nebyl agentem československé Státní bezpečnosti (StB) a jeho jméno se tak musí odstranit z oficiálních seznamů spolupracovníků.

– Kulhánek byl v roce 1998 vyhlášen manažerem roku a mimo jiné je i držitelem Ceny česko-německého porozumění pro rok 2000.

– Mezi své záliby řadí sport, má rád volejbal, tenis, běh a zejména jízdu závodními automobily.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner