Londýn 29. května (ČTK) – Pokud by labouristé zvítězili v červnových předčasných parlamentních volbách, nedopustili by, aby jednání o odchodu Británie z Evropské unie skončila bez dohody. V televizním pořadu, kde stejně jako konzervativní premiérka Theresa Mayová dnes čelil otázkám voličů v publiku, to uvedl předseda opozičních labouristů Jeremy Corbyn. Mayová naopak zopakovala, že je připravena odejít z jednání bez dohody.

„Zajistíme, aby vznikla dohoda,“ uvedl Corbyn, jehož levicová strana se v posledních týdnech v průzkumech veřejného mínění začíná dotahovat na vládní konzervativce.

Mayová naopak zopakovala své dřívější vyjádření a uvedla, že je připravena odejít z jednání bez dohody. „Žádná dohoda je lepší, než špatná dohoda,“ řekla. „Musíme být připraveni odejít (bez dohody),“ dodala premiérka v pořadu televizní stanice Sky News. Zopakovala také svůj dřívější výrok, že při jednání s ní nebude lehké pořízení.

Předčasné volby se v Británii uskuteční příští čtvrtek 8. června. Premiérka Mayová je v dubnu prosadila ve snaze získat silnou podporu pro svůj postoj k vyjednávání o takzvaném brexitu.

Zatímco v dubnu ale měli konzervativci před labouristy v průzkumech náskok až 20 procentních bodů, v posledních týdnech začala opoziční strana posilovat. Podle nedělního průzkumu agentury ORB dělí labouristy od konzervativců již jen šest procentních bodů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner