Praha 8. dubna (ČTK) – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nedostal od tajných služeb doporučení, aby se po pátečním útoku ve Švédsku zvýšila bezpečnostní opatření v Česku. Novinářům to řekl po dnešním jednání širšího vedení ČSSD. Útok Stockholmu, ale i jiné útoky z poslední doby podle něj neměly vazby na to, co se odehrává v Česku. O tom, že události ve Stockholmu nemají spojitost s Českem či jeho občany, informoval v pátek i ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Sobotka uvedl, že s ohledem na dění v Evropě je v častém kontaktu se zástupci tajných služeb a Chovancem. „Průběžně konzultujeme bezpečnostní situaci,“ řekl Sobotka. Zpravodajci však nepřišli s doporučeními či indiciemi, které by odůvodňovaly zvýšení bezpečnostních opatření v Česku, dodal.

Při pátečním útoku na rušné nákupní třídě ve Stockholmu přišli o život čtyři lidé, dalších 15 utrpělo zranění. „Nechceme podcenit jakoukoliv informaci, která by mohla mít dopad na bezpečnostní situaci tady u nás. Ty útoky nemají vazbu na to, co se odehrává dnes u nás v republice,“ řekl Sobotka.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner