Policisté zajistili minulý týden v Česku 171 uprchlíků. ČTK o tom informovala mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Počet běženců se tak v ČR v minulých dnech nijak výrazně nezvýšil. Zemi se zatím zcela vyhnula migrační vlna, která pouze o tomto víkendu přivedla do střední Evropy přinejmenším 25.000 lidí, většinou ze Sýrie.

V Česku zadržela policie od pátku do pondělního rána 14 uprchlíků, téměř všechny v Jihomoravském kraji. U hranic s Rakouskem zvýšila cizinecká policie od počátku minulého týdne počet policistů o 200. Po obnovení kontrol na německo-rakouské hranici se obávala, že by se do Německa mohlo pokusit dostat více uprchlíků přes Česko.

Obavy policistů se zatím nepotvrdily. Počet běženců byl sice vyšší než v předminulém týdnu, kdy zajistila policie 76 lidí, zdaleka ale nedosahuje čísla z počátku září. V prvním zářijovém týdnu zadržela 519 uprchlíků, dvousetčlenná skupina přicestovala v noci na 1. září z Maďarska.

Od 14. září zajistili policisté také dalších pět převaděčů, mezi nimi dva Němce, Fina, Maďara a Poláka. Jsou podezřelí z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, za což jim hrozí až 12 let vězení. Ze 171 zadržených uprchlíků pak bylo 80 procent lidí ze Sýrie, dále Iráčané a Afghánci.

Například do Rakouska pouze v neděli dorazilo okolo 10.700 migrantů z Maďarska a další zhruba tisícovka migrantů se do země za oba víkendové dny dostala ze Slovinska.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner