Praha 11. února (ČTK) – Vládní ČSSD trvá na tom, aby kraje dostaly letos na opravy svých silnic tři miliardy korun, tedy o miliardu víc, než regionům nabízí ministr dopravy Dan Ťok (ANO). Po dnešním pražském zasedání ústředního výkonného výboru sociální demokracie to oznámil její předseda Bohuslav Sobotka. Nejméně pro tři miliardy se koncem ledna vyslovila i Asociace krajů, kterou vede karlovarská hejtmanka za ANO Jana Vildumetzová.

Sobotka uvedl, že Ťok ho lednovým oznámením dvoumiliardové dotace na opravy silnic druhé a třetí třídy zklamal. Původně měl být příspěvek obdobný jako loni, což byly tři miliardy, připomněl ministerský předseda. Předloni kraje dostaly 4,4 miliardy korun.

Regiony mají podle premiéra přichystány projekty rekonstrukcí v celkovém objemu asi 4,5 miliardy korun. „Peníze se reálně prostaví,“ podotkl Sobotka.

Sociální demokracie podpoří ve vládě podle něho taky finanční pomoc krajům na zvýšení platů řidičů autobusů. Zástupci největší vládní strany v regionech by měli podle Sobotky prosazovat i růst platů zdravotníků v krajských nemocnicích, které fungují jako akciové společnosti. Na ně se totiž nevztahuje rozhodnutí vlády o zvýšení platových tarifů o deset procent.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner