Praha 17. června (ČTK) – Sociální demokracie na dnešní konferenci v pražském Slovanském domě představí program a podobu své kampaně před podzimními sněmovními volbami. Ústřední výkonný výbor ČSSD bude také schvalovat nového volebního lídra strany Lubomíra Zaorálka, který nahradí premiéra Bohuslava Sobotku poté, co se ve čtvrtek vzdal pozice šéfa ČSSD i hlavní tváře kampaně.

Sobotka ve středu po jednání grémia ČSSD oznámil, že druhý den opustí stranické funkce. Zdůvodnil to neklidem a kritikou, kterou podle něj v ČSSD vyvolávají výsledky posledních průzkumů voličských preferencí. Sobotka zůstal premiérem, stranu vede dosavadní statutární místopředseda a ministr vnitra Milan Chovanec.

Schválení Zaorálka bude nejspíš formalitou, jeho výběr vítají čelní představitelé ČSSD i zástupci regionů. Oceňují především jeho rétorické schopnosti, díky kterým by měl lépe vzdorovat lídrovi ANO Andreji Babišovi. Zaorálek by měl dnes ve zhruba půlhodinovém projevu shrnout programové teze ČSSD a oslovit voliče, s projevy vystoupí i Sobotka a Chovanec.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner