Krajská konference ČSSD v Karlovarském kraji dnes navrhla na předsedu sociální demokracie bývalého šéfa Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka. Jako místopředsedu doporučili sociální demokraté europoslance Pavla Poce, který je z Mariánských Lázní. ČTK to řekla členka krajského výkonného výboru a bývalá poslankyně Markéta Wernerová, která je také nominovaná do předsednictva strany.

Konference, která se konala v Kynšperku nad Ohří, dnes také zvolila nové vedení krajské organizace. V jejím čele bude stát Tomáš Svoboda, starosta Kynšperka. Výkonný výbor bude mít 14 členů, z toho šest za Karlovarsko, čtyři za Sokolovsko a čtyři za Chebsko. Krajský výkonný výbor tak z velké části tvoří nové tváře, byť působící v sociální demokracii už delší dobu.

Sociální demokracii v Karlovarském kraji loni citelně zasáhla kauza údajných manipulací s projekty ROP Severozápad. Po obvinění se svých funkcí vzdali Petr Navrátil, Jakub Pánik nebo Miloslav Čermák. Obviněn byl i bývalý hejtman a poslanec za ČSSD, nyní už nestraník Josef Novotný. K soudu se ale vyšetřování s mnoha obviněnými ještě nedostalo.

„Jana Hamáčka jsme vybrali proto, že je z nabídek, které byly, nejzkušenější, ale zároveň nejméně poznamenaný nějakými problémy. U místopředsedy jsme chtěli někoho progresivního a zároveň silnou osobnost, a to Pavel Poc je,“ řekla Wernerová, která vedla krajskou organizaci po odchodu Petra Navrátila.

Konference ČSSD v Moravskoslezském kraji nepřijala, pokud jde o příštího šéfa strany, žádné doporučení. Pražská ČSSD nominovala také Hamáčka.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner