Hospodaření sociálních demokratů se v posledním roce výrazně zhoršilo. Zatímco předloni vykázala ČSSD zisk necelých 35 milionů, vloni se dostala do červených čísel. Schodek činí 47,5 milionu. Největšími výdaji byly podle místopředsedy pro hospodaření Martina Starce náklady na troje volby. Ty přišly sociální demokraty na 125 milionů korun.

Podle Starce si však na pokrytí části schodku udělala strana rezervu už v roce 2013. Zbytek doplatila ČSSD z kontokorentního účtu. Výnosy strany byly za loňský rok v hodnotě blížící se čtvrt milionu, ale náklady je převýšily a vyšplhaly se na 266,9 milionu.

Finance strana získala jak z členských příspěvků, tak z darů nebo pronájmu nemovitostí. Dalších 150 milionů poskytl ČSSD stát formou příspěvku za volby, píše ČTK.

Kromě ČSSD v uplynulém roce hospodařila se schodkem i ODS, které chybí 51,9 milionu. Oproti tomu KDU-ČSL je v zisku 6,7 milionu korun.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner