Sociální demokracie musí 337 milionů korun advokátu Zdeňku Altnerovi zaplatit do pondělí. Dnes totiž strana dostala rozsudek a na zaplacení má tři pracovní dny. Informaci serveru iDnes.cz potvrdil ČTK zdroj z vedení strany. Předsednictvo sociální demokracie nyní jedná o úsporných opatřeních, která bude strana kvůli platbě muset přijmout.

Místopředseda pro hospodaření ČSSD Martin Starec navrhl ušetřit v letošním roce 55 milionů korun. Jeho návrh dnes ráno schválilo grémium strany, která bude muset šetřit i v dalších letech. Konkrétních 20 bodů, kde se má šetřit, projednává nyní předsednictvo sociální demokracie. V sobotu bude o úsporách jednat také ústřední výkonný výbor ČSSD.

Altner vyhrál spor s ČSSD, kterou zastupoval ve sporu o sídlo strany, Lidový dům. Soudy pravomocně přiznaly, že mu sociální demokraté musí zaplatit částku přes 18,5 milionu korun, která vzrostla o dalších více než 318 milionů kvůli smluvní pokutě za 5734 dní od podání žaloby do vynesení pravomocného rozsudku. Sociální demokraté chtějí podat dovolání k Nejvyššímu soudu, to ale nemá odkladný účinek.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner