Předseda vlády Bohuslav Sobotka v rozhovoru pro server iDNES potvrdil, že Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) nebude podporovat v prezidentských volbách Miloše Zemana. Premiér popisuje chování současného prezidenta během vládní krize jako zcela nepřijatelné. K útokům hradního tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka se odmítl vůbec vyjadřovat.

„Já vidím, pokud jde o řady sociálních demokratů určitě dvě výrazné osobnosti, Milana Štěcha, předsedu Senátu, nebo Luboše Zaorálka, ministra zahraničí, kteří by myslím se té role mohli velmi dobře zhostit“, řekl Sobotka.

Na otázku, zda si umí představit v roli prezidenta dalšího kandidáta Jiřího Drahoše, Sobotka sdělil?

„Pan Drahoš je nepochybně dobrý kandidát, je to slušný člověk a uvidíme, jak se bude teď názorově profilovat, protože já ho znám jako předsedu Akademie věd. Spíš ho znám z té odborné roviny na základě věcí, které jsme spolu řešili – já jako předseda vlády, on jako předseda Akademie věd. Nakonec každý z nás se bude muset v tom druhém kole rozhodnout mezi dvěma kandidáty, kteří získají mezi občany největší podporu.“

Zdroj: iDNES

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner