Hlavní politická uskupení v Brně mají po dnešku jasno, kdo povede jejich kandidátky do podzimních komunálních voleb. Své volební lídry si dnes zvolilo hnutí ANO a ČSSD. Sociálnědemokratickou nominaci získal Oliver Pospíšil, v čele kandidátky ANO stane současný primátor Petr Vokřál.

Vokřál dnes získal nominaci na brněnském sněmu strany. Pospíšila schválila do čela sociálnědemokratické kandidátky městská konference strany, dostal 115 hlasů ze 130. ČTK to sdělili zástupci obou stran.

Zkušený politik Pospíšil se na městské radnici pohybuje dlouhodobě. Aktuálně je členem magistrátního zastupitelstva a místostarostou městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora.

Další velké strany si své jedničky na kandidátkách zvolily už dřív. Stranu Zelených povede Jasna Flamiková. Volební jedničkou ODS v Brně bude advokátka Markéta Vaňková. Piráty v Brně povede radní Tomáš Koláčný. Do čela lidovců se v Brně postaví primátorův náměstek Petr Hladík, v SPD bude lídrem kandidátky vysokoškolský pedagog Ivan Fencl. KSČM v Brně povede do voleb zastupitel Martin Říha.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner