Právníci sociální demokracie budou zjišťovat, kdy straně uplyne lhůta k zaplacení 337 milionů bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi. Třídenní lhůta běží od právní moci rozsudku, Altnerův zástupce však v médiích uvedl, že verdikt zatím není pravomocný. Právníci ČSSD tak chtějí u Obvodního soudu pro Prahu 1 nahlédnout do spisu, aby věc vyjasnili. Původní informace totiž hovořily o tom, že termín pro zaplacení vyprší právě dnes, tedy v pondělí 11. dubna.

Strana si kvůli zaplacení peněz vzala úvěr 338 milionů korun u Fio banky, za který ručí souborem nemovitostí včetně svého sídla, Lidového domu. Právě Lidový dům přitom Altner před lety pomohl sociálním demokratům vysoudit. Za právní služby mu nyní justice pravomocně přiznala 18,5 milionu, přičemž částka narostla o smluvní pokutu.

ČSSD má díky úvěru peníze k dispozici, Altnerovi je však zatím posílat nechce. Argumentuje tím, že se na ni prostřednictvím exekutorů obrátila řada Altnerových věřitelů, jejichž pohledávky jsou pravomocné a přednostní. Hodlá proto nejprve jednat s exekutory, aby si ujasnila, komu vlastně peníze zaslat.

Altnerův právník Václav Veselý tento postup odmítá. Zdůraznil, že titul pro zaplacení částky od sociální demokracie má Altner, nikoliv exekutoři. S právníky ČSSD se chce v tomto týdnu sejít.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner