Pardubice 27. března (ČTK) – ČSSD už v Pardubickém kraji zná čtyři jména, která by se měla objevit v čele kandidátky pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. Jsou jimi lídři jednotlivých okresů, jedničkou by měl být zřejmě současný poslanec a ministr pro lidská práva Jan Chvojka. Konečnou podobu celé kandidátky navrhne krajský výkonný výbor 7. dubna, pak se k ní v korespondenčním hlasování vyjádří všichni členové, řekla ČTK krajská tajemnice strany Jana Novotná.

Chvojku nominovala organizace ČSSD v Chrudimi. Lídrem svitavského okresu je poslanec Pavel Havíř, okresní organizace v Ústí nad Orlicí delegovala zaměstnankyni krajského úřadu Jitku Dostálovou. Pardubice zvolily jako jedničku bývalého dlouholetého poslance Miroslava Váňu.

V minulosti ČSSD vždy nasadila lídry jednotlivých okresů na první čtyři místa kandidátky. Zda tomu tak bude i letos, není zatím jisté. „Nebudeme spekulovat, předsednictvo krajského výboru to teprve navrhne. V korespondenčním hlasování se pak ke kandidátce vyjádří všichni členové,“ uvedla Novotná.

Lídry pro volby do Sněmovny v Pardubickém kraji zatím definitivně určilo jen několik stran. Společnou kandidátku lidovců a STAN má vést ředitel pardubického gymnázia Mozartova Marek Výborný (KDU-ČSL), ODS si zvolila lídrem nynějšího poslance Simeona Karamazova. Komunisté vyšlou do voleb jako jedničku poslance Václava Snopka, Piráti stanovili jako lídra Mikuláše Ferjenčíka.

Ve volbách do Sněmovny v roce 2013 získaly v Pardubickém kraji po dvou poslaneckých mandátech vítězná ČSSD, hnutí ANO a třetí KSČM. Po jednom poslanci měly KDU-ČSL, ODS, Úsvit a TOP 09 se Starosty.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner