Na dnešním Dni s armádou na Letné v Praze podle ČT24 narazil parašutista do diváků. Na místě jsou zřejmě zranění.

Při závěrečném seskoku osmi parašutistů na Dnu armády na pražské Letné se jeden z nich netrefil do určeného prostoru a dopadl mezi diváky. Šestatřicetiletý výsadkář skončil v Ústřední vojenské nemocnici Praha, jedna z divaček byla převezena do Motola. Zranění nejsou vážná, řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. První informace hovořily o tom, že zraněno bylo i jedno dítě, podle Poštové ho ale záchranáři neošetřovali a odvezli si ho rodiče.

Parašutisté seskočili krátce po 14:00. Podle přítomných diváků byl příčinou nehody při dopadu náhlý poryv větru. Parašutista dopadl až na konec dopadové plochy a zavadil o zábradlí, za kterým stáli diváci.

Výsadkář měl pohmožděné nohy a záda, jako první ho ošetřila zdravotní služba, která byla přítomná na akci. „Zraněná žena byla při vědomí, měla pohmožděná záda a loket,“ uvedla Poštová.

Den s armádou, který se dnes koná na pražské Letenské pláni, od rána přilákal stovky lidí. Pro návštěvníky, mezi nimiž je mnoho rodin s dětmi, si pořadatelé připravili ukázky moderní i historické vojenské techniky a několik soutěží. Mnoho zájemců přilákalo představení knihy Osudy odvážných, jejíhož křtu se zúčastnili ministr obrany Martin Stropnický a náčelník generálního štábu Josef Bečvář.

Armáda ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem dnes představila průřez technikou, kterou v uplynulých 100 letech čeští vojáci používali a používají. Dospělé i děti zaujal například horský kanon legionářů v Rusku, tanky z období první republiky i současná samohybná kanonová houfnice. Tabulky u některých vozidel a zbraní upozorňovaly, že jde o projekt ve vývoji. „Naše armáda nebude obrovská, bude přiměřená, ale větší než dnes,“ řekl Stropnický.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner