Káhira 7. července (ČTK) – Čtveřice arabských zemí, která požaduje v souvislosti s údajnou podporou terorismu výrazné ústupky od Kataru, ve čtvrtek pohrozila dalšími opatřeními. Původní požadavky se podle společného prohlášení států setkaly s odmítnutím Kataru a místo nich přijdou na řadu jiné politické, ekonomické a právní kroky. Informovala o tom agentura Reuters.

Saúdská Arábie, Bahrajn, Spojené arabské emiráty a Egypt přerušily s Katarem v červnu diplomatické styky kvůli jeho údajné podpoře terorismu, uvalily na něj dopravní sankce a předaly mu seznam 13 požadavků. Mimo jiné chtěly, aby země uzavřela televizi Al-Džazíra, přerušila kontakty s Íránem a ukončila podporu teroristických skupin.

Protože katarská vláda požadavky ultimáta „neomluvitelně“ odmítla, což prý arabské státy překvapilo, hodlají přijmout nová opatření. O jaké kroky půjde, skupina nespecifikovala. Čtveřice dodala, že katarské odmítnutí je důkazem o napojení této země na teroristické organizace.

Katar obvinění z podpory terorismu odmítá, své stanovisko vůči Íránu hájí a ultimátum označil za zásah do své suverenity.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner