Islámábád 3. května – V Pákistánu byli dnes popraveni čtyři ozbrojenci, které vojenské soudy usvědčily z terorismu. Odsouzení byli patrně přívrženci islamistické teroristické organizace Taliban. S odvoláním na pákistánskou armádu o tom dnes informovala agentura AP. Odsouzení se podle armády přiznali k podílu na útocích mířených na civilisty a vojáky.

V reakci na teroristický útok v Péšávaru, při kterém v roce 2014 přišlo o život 150 lidí, včetně 144 dětí, byla v zemi obnovena možnost hrdelního trestu. Případy terorismu, za kterými stojí civilisté, od té doby také podléhají vojenským soudům. Pákistánský parlament letos na další dva roky mandát těchto soudů na řešení těchto případů obnovil. V případě, že vojenský soud rozhoduje o případu, kde má být vydán rozsudek smrti, koná se řízení za zavřenými dveřmi. Rozsudek smrti pak musí potvrdit velitel armády. Opozice a organizace na ochranu lidských práv v minulosti počínání vojenských soudů kritizovaly.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner