Tripolis 5. července (ČTK) – Dvě ženy a dvě mladé dívky zabil v úterý večer na pláži blízko libyjské metropole Tripolisu a letiště Mitiga dělostřelecký granát. Dalších 15 lidí granát zranil. S odkazem na libyjské úřady o tom dnes informovala agentura Reuters.

Podle ministerstva vnitra vlády v Tripolisu, kterou podporuje OSN, granát patřil povstalcům. Jiné nejmenované zdroje naopak uvádějí, že granát použila vláda při protiútoku na jednu ze skupin ozbrojenců, které v oblasti působí.

V Tripolisu operuje několik ozbrojených skupin a některé z nich se dělí o kontrolu nad letištěm Mitiga a přilehlou oblastí. Občasně se tyto skupinou střetnou.

Pláž, na které se úterní incident stal, je pro mnoho libyjských rodin oblíbeným místem, kam odejít za horkých letních večerů.

Libye se od svržení svého dlouholetého vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011 nevzpamatovala z chaosu. O vládu nad zemí usilují dva kabinety – ten na východě neuznává vládu v Tripolisu, která má podporu OSN.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner