Anonym dnes nahlásil uložení bomby v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) a na Hlavním nádraží v Praze. Policisté oba objekty prohledávají, z IKEM zatím evakuovali zhruba 500 až tisíc lidí.

Zpočátku policisté prohledávali Hlavní nádraží za provozu, později přistoupili k omezení v dálkové i regionální železniční dopravě. Podle webu Českých drah bude od 15:00 do 15:45 zastaven provoz pro přijíždějící vlaky, od 15:15 do 15:45 pro spoje odjíždějící z metropole.

„Pátráme po pachateli, který se dopustil šíření poplašné zprávy,“ uvedl mluvčí pražské policie Jiří Daněk.

IKEM se zaměřuje na léčbu kardiovaskulárních chorob, transplantace orgánů, diabetologii a léčbu poruch metabolismu pacientů z celé republiky. Mluvčí institutu Veronika Velcová řekla, že policisté přišli do nemocnice okolo poledne a rozhodli se k částečné evakuaci budovy.

„Jedná se o návštěvníky, zdravotníky, pacienty, techniky, kuchaře a další lidi, kteří se v objektu v té chvíli nacházeli,“ uvedla. Objekt museli opustit jen chodící či ambulantní pacienti, dodala.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner