Na cestě z Řecka přes Balkán do západní Evropy jsou stále desítky tisíc migrantů, jen na slovinském území napočítaly tamní úřady v sobotu 7900 nově příchozích uprchlíků. Informovala o tom agentura STA. Celkem Slovinskem od 15. října prošlo na 210.000 lidí. Tisíce běženců jsou v pohybu i v Řecku, do přístavu v Aténách by dnes z ostrovů v Egejském moři mělo dorazit 4700 osob, napsala agentura DPA.

Migranti do Evropy nyní připlouvají zejména z Turecka a na evropskou půdu potom vstupují v Řecku. Z ostrovů poblíž tureckého pobřeží je pak svážejí trajekty do přístavů v pevninské části země. V aténském přístavu Pireus přistálo v sobotu přes 6000 lidí, dnes dopoledne k nim přibylo dalších 1700 migrantů a více než tři tisícovky běženců by se měly vylodit ještě do dnešního večera. Cestám přes moře teď přeje počasí – v Řecku je nyní asi 25 stupňů a bezvětří, napsala agentura DPA.

Uprchlíci z Řecka většinou směřují přes balkánské země – Makedonii, Srbsko, Chorvatsko a Slovinsko – do Rakouska a Německa. Ve Slovinsku v sobotu registrovali téměř 8000 migrantů a během dnešního dopoledne dorazily z Chorvatska další tři tisíce, uvedla agentura APA. Větší nápor běženců proto registrují i na rakousko-slovinské hranici. U štýrského hraničního přechodu Spielfeld dnes dopoledne čekalo 3800 lidí na to, až je pohraničníci vpustí na rakouské území.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner