Téměř polovina voličů v osmi členských zemích Evropské unie chce mít stejnou možnost hlasovat o setrvání v tomto uskupení, jakou budou mít v červnu Britové. Vyplývá to podle agentury Reuters z výsledků průzkumu společnosti Ipsos-MORI.

Hlasování o setrvání v EU podle průzkumu požaduje 45 procent z více než 6000 lidí dotazovaných v Belgii, Francii, Německu, Maďarsku, Itálii, Polsku, Španělsku a Švédsku. Pro odchod z EU by se pak vyslovila třetina respondentů.

Největší podporu by vystoupení z EU podle průzkumu získalo v Itálii, kde by pro něj hlasovalo 48 procent respondentů. Nejmenší podporu by takovýto krok měl naopak v Polsku, kde by získal pouze 22 procent hlasů.

Průzkum rovněž ukázal, že 49 procent respondentů předpokládá, že Britové v červnovém referendu odchod z EU schválí. V samotné Británii přitom s takovýmto výsledkem počítá pouze 35 procent respondentů.

Negativní dopady takzvaného brexitu na ekonomiku EU očekává 51 procent respondentů, zatímco pouze 36 procent se domnívá, že by tento krok poškodil Británii, napsala agentura Reuters.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner