Dánská opozice navrhuje, aby žadatelé o azyl dostávali lekce sexuální morálky a chování k dánským ženám. Návrh socialistů má podporu také u krajní pravice, konzervativců a levicových liberálů, uvedla dnes agentura DPA. Školení migrantů zavedlo už Bavorsko, které migranty seznamuje s právním systémem Německa.

„Když už lidé beztak v azylovém centru sedí, tak dává smysl, aby se jim dostalo úvodu do naší sexuální morálky,“ prohlásila mluvčí dánských sociálních demokratů Trine Bramsenová. „Úplně základní pravidla, která my známe, neboť jsme se tady narodili, ale která příchozí musejí pochytit a osvojit si je,“ dodala.

Vyučování toho, jak se k ženám v Dánsku chovat, by podle navrhovatelů navíc mohlo úřady upozornit na ty lidi, kteří s takovými pravidly nesouhlasí.

Po silvestrovských incidentech v Kolíně nad Rýnem a dalších německých městech, kde skupiny mužů arabského a severoafrického vzhledu obtěžovaly ženy, se nyní soustředí pozornost na chování přistěhovalců a žadatelů o azyl k ženám i obecně k evropským zvyklostem.

[ctete-foto]41667[/ctete-foto]

V Bavorsku tento týden, nezávisle na silvestrovských incidentech, začaly kurzy pro azylanty o základních právech v Německu. V hodinách se seznámí například se svobodou vyjadřování, sekulárním uspořádáním společnosti a státu či s rovností mezi muži a ženami.

Úvodní lekci vedl bavorský ministr spravedlnosti Winfried Bausback, který hovořil o úctě k právnímu státu i k jiným vírám včetně židovské. Bausback se během výuky dostal i do úzkých, když se žadatelů o azyl ptal, jaké znají německé politiky. Všichni znali kancléřku Angelu Merkelovou a po krátkém mlčení si vzpomněli ještě na nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Bausback se ale podle médií rychle zorientoval a posluchačům vysvětlil, že z nacismu si Německo vzalo ponaučení.

[ctete-foto]42165[/ctete-foto]

[ctete-foto]41463[/ctete-foto]

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner