Dcera britského prince Williama a jeho manželky vévodkyně Kate se jmenuje Charlotte Elizabeth Diana. Oznámil to v pondělí královský palác.
Dívenka, která se narodila v sobotu dopoledne v Londýně, tak nese i jméno po Williamově matce Dianě, princezně z Walesu, která zahynula při autonehodě v Paříži v roce 1997. O tom, zda holčička toto jméno dostane, se dlouze spekulovalo. U prvorozeného Williamova syna George v červenci 2013 svět čekal na jeho jméno dva dny, u Williama před 32 lety celý týden a u Williamova otce a korunního prince Charlese dokonce měsíc.

CEKrL8dVIAA1SZI

Malá princezna má zároveň i jméno po své prababičce z otcovy strany, královně Alžbětě II., i babičce z matčiny strany, Carol Elizabeth Middletonové. Na počest novorozené dcery prince Williama a jeho manželky vévodkyně Kate byla dnes v Londýně vypálena více než stovka dělových salv. Příslušníci prestižního královského dělostřelectva (Royal Horse Artillery) vypálili jako uvítání Williamova druhého potomka v 15:00 SELČ (14:00 místního času) 103 dělových salv, 41 z Hyde Parku a 62 z hradu Tower. Podobné slavnostní salvy jsou v Británii tradicí u narození každé princezny či prince.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner