Američtí demokraté jsou ochotni vyřadit některé pasáže ze svého memoranda o postupu FBI při vyšetřování ruského vlivu na prezidentské volby v USA. Ve Washingtonu to v neděli prohlásil poslanec Adam Schiff, který je členem výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu tajných služeb. Prezident Donald Trump minulý týden odmítl dokument zveřejnit, protože obsahuje utajované skutečnosti.

Memorandum demokratů je odpovědí na zprávu republikánů, která vyšetřovatele FBI obviňuje ze zaujatosti proti Trumpovi při vyšetřování ruské kauzy. Zatímco republikánský dokument Trump navzdory odporu FBI odtajnil, memorandum demokratů uvolnit odmítá. Obsahuje prý příliš mnoho citlivých informací, které jsou předmětem utajení.

Bílý dům o víkendu demokraty ujistil, že jakmile své prohlášení „vyčistí“, prezident je bez námitek zveřejní.

Záležitost se stala předmětem vyhroceného sporu: demokraté Trumpa obviňují z nadržování republikánům a ze snahy poškodit FBI, republikáni zase hovoří o pasti, kterou na hlavu státu nastražili demokraté záměrným zařazením tajných informací do svého memoranda. Trumpa tak prý teď mohou obviňovat z nedostatku transparentnosti.

Schiff prohlásil, že demokraté obsah svého memoranda konzultují s FBI a jsou připraveni vyřadit veškeré pasáže, které by mohly poškodit zdroje a metody vyšetřovatelů. Doufají prý, že pak Trumpovy výhrady odpadnou.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner