Port-au-Prince 23. ledna (ČTK) – Stovky obyvatel Haiti v pondělí demonstrovaly proti politice amerického prezidenta Donalda Trumpa, jehož vláda zásadně omezila možnosti Haiťanů získat v USA pracovní vízum. Kvůli protestu musela být uzavřena americká ambasáda v haitské metropoli Port-au-Prince, k níž měl pochod rozzlobených obyvatel Haiti namířeno. Informovala o tom agentura AP.

Více než tisícovka lidí se vydala k americkému velvyslanectví, kam jim znemožnily cestu bariéry postavené haitskou policií. Někteří demonstranti kvůli tomu házeli na policisty kameny, na což strážci pořádku odpovídali slzným plynem.

Trumpova vláda se minulý týden rozhodla ukončit program posyktování krátkodobých pracovních víz, díky kterému mohlo v USA přechodně pobývat na 60.000 Haiťanů zaměstnaných sezóními pracemi. Obyvatele jedné z nejchudších zemí karibského regionu rovněž rozčílil Trumpův výrok, v němž prezident podle některých politiků hanlivě označil Haiti a některé africké země.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner