Ulice a veřejná prostranství v Praze dnes zaplní stánky, workshopy, kavárničky a další atrakce. Na 68 místech v metropoli se po dvanácté uskuteční akce Zažít město jinak, kterou pořádá sdružení Auto*Mat. Tématem letošního ročníku jsou „Příběhy z naší čtvrti.“ Lidé si budou moci poslechnout příběhy starousedlíků či se zúčastnit komentovaných vycházek. Na programu jsou i desítky kulturních, sportovních či gastronomických akcí. Kompletní program je na www.zazitmestojinak.cz.

O program se starají místní dobrovolníci, kterým Auto*Mat pomáhá s organizací. S ohledem na letošní téma se program zaměří na příběhy obyvatel a historii jednotlivých čtvrtí. Lidé tak budou moci podebatovat s památkáři o chátrajícím vyšehradském nádraží, projít se městem s lidmi bez domova nebo se zúčastnit komentovaných historických vycházek s pamětníky a historiky.

Na akci nebude chybět ani jídlo a pití od místních podniků nebo přímo od sousedů z kuchyně. Návštěvnost organizátoři s ohledem na minulé ročníky odhadují až na 40 tisíc lidí. Součástí programu jsou také hudební vystoupení a divadelní představení, například na Kampě nebo Malostranském či Václavském náměstí. Kromě Prahy se letos akce koná také v dalších 20 městech po celé republice.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner