Desítky tisíc lidí v celém Mexiku v sobotu protestovaly proti sňatkům homosexuálů. Návrh na uzákonění svazků osob stejného pohlaví v tradičně konzervativní zemi předložil prezident Enrique Peňa Nieto. Informovala o tom agentura Reuters.

Protesty svolala takzvaná Národní fronta pro rodinu, což je koalice občanskoprávních organizací společně s několika náboženskými skupinami. Sňatky homosexuálních párů jsou povoleny v metropoli Mexiku a v několika dalších státech, jako jsou Coahuila, Quintana Roo, Jalisco, Nayarit, Chihuahua a Sonora. Peňa Nieto nyní navrhuje změnit ústavu, aby manželství osob stejného pohlaví bylo povoleno celostátně.

Jedna z největších demonstrací se odehrála ve městě Querétaro v centrální části země. Asi čtyřkilometrového pochodu se tam zúčastnilo na 40.000 lidí. „Myslím, že to bylo něco nevídaného. Společnost v Querétaru povstala, aby bránila rodinu,“ uvedl jeden z organizátorů protestu José Alcantara z Národní fronty pro rodinu. Jeho skupina prý již shromáždila 100.000 podpisů proti prezidentově návrhu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner