Praha 15. června (ČTK) – Vítězslav Meišner, v jehož kauze vypovídali fotbalisté Ondřej Vaněk a Jan Kopic, byl za distribuci drog odsouzen k šesti letům vězení. Trest mu dnes uložil pražský městský soud, rozhodnutí není pravomocné. Předsedkyně senátu zároveň dala státní zástupkyni ke zvážení trestní stíhání Vaňka pro křivou výpověď.

Meišner podle rozsudku dodával extázi či kokain i Vaňkovi, Kopic mu zase půjčil půl milionu korun. Oba fotbalisté v kauze figurují jako svědci, Vaněk užívání drog popřel.

Policie sledovala bývalého hráče pokeru Meišnera od roku 2015 a odposlouchávala mu telefon. Zachytila i řadu jeho hovorů s Vaňkem v době, kdy záložník hrál za Plzeň. Fotbalista mu mimo jiné sděloval, že jde na diskotéku a „zkusí prášek“, který je „dobrý s kokešem“. Jindy říkal „potřebuju to pro kluky z Plzně“ nebo „když je volno, tak všichni hulí“.

Vaněk, který v současné době hraje v ruské Ufě, některé odposlechy komentoval tak, že byl opilý nebo že „machroval“. Jeho jméno však dnes zaznělo přímo ve výrokové části rozsudku, a to v té souvislosti, že Meišner Vaňkovi a dalším lidem poskytoval drogy, a to zpravidla po předchozích telefonických domluvách a opakovaně.

Hráč Plzně Kopic soudkyni potvrdil, že Meišnera zná přes Vaňka a že mu na Vaňkův popud půjčil 500.000 korun zhruba měsíc poté, co se seznámili. O tom, že by „Víťa“ prodával drogy, prý nevěděl, stejně jako netušil, nač Meišner peníze potřebuje.

Vaněk měl podle informací ČTK na Kopice velký vliv. Znal se s ním už z Jablonce a v Plzni byl jeho nejbližším kamarádem. Za národní tým nastoupil Vaněk naposledy v září 2015, tehdy byl jako spolujezdec u noční havárie spoluhráče Davida Limberského.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner