Bavorské hranice od začátku tohoto roku překročilo směrem do Německa už 100.000 uprchlíků. Oznámila to dnes bavorská ministryně sociálních věcí Emilia Müllerová, podle níž to jasně ukazuje, že příliv uchazečů o azyl se zvýšil.

„To pro nás znamená, že pokud to tak půjde dál, hranici jednoho milionu v tomto roce výrazně překročíme,“ řekla politička bavorské Křesťanskosociální unie (CSU). Už loni Německo přijalo kolem 1,1 milionu uprchlíků, Bavorsko je pro ně hlavní vstupní branou.

„Pokud to tak půjde dál, budeme muset v Bavorsku postavit i stanová města, která ale nechceme,“ řekla Müllerová.

Ministryně rovněž zopakovala požadavek CSU stanovit horní hranici pro počet uprchlíků. Bavorský premiér a šéf CSU Horst Seehofer navrhoval strop 200.000 žadatelů o azyl za rok, ale kancléřka Angela Merkelová to odmítá.

Müllerová dnes doprovodila francouzského premiéra Manuela Vallse do jedné z mnichovských ubytoven pro uprchlíky. Na Vallse, který je v Mnichově při příležitosti tamní bezpečnostní konference, prý udělala ubytovna v místních bývalých kasárnách velký dojem. Především pak skutečnost, že v areálu byl otevřen dům pro uprchlické rodiny a že je postaráno o bezpečnost žen. „Nabyl dojmu, že to je příkladné,“ prozradila Müllerová.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner