Do Itálie loni po Středozemním moři doplulo dvakrát více nezletilých migrantů bez doprovodu rodičů než v roce 2015. Informoval o tom dnes Dětský fond OSN (UNICEF). Celkem dětí a mladistvých bez doprovodu ze severní Afriky do jižní Evropy dorazilo 25.800.

„Je to alarmující trend,“ řekl koordinátor nouzové pomoci UNICEF Lucio Melandri. „Potřebujeme na tento problém koordinovanou evropskou odpověď,“ dodal.

Většina nezletilých jsou podle Dětského fondu chlapci ve věku 15 až 17 let a pocházejí hlavně z Eritreje, Egypta, Gambie a Nigérie. Kromě chlapců připlouvali loni na člunech s migranty do Itálie častěji také dívky, které jsou podle UNICEF obzvlášť ohrožené. „Několik dívek, se kterými UNICEF hovořil v Palermu (na Sicílii), tvrdilo, že byly nuceny k prostituci, aby zaplatily náklady za přepravu lodí,“ uvedla organizace.

Po Středozemním moři se loni podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) do Itálie dostalo na člunech a lodích přinejmenším 180.000 migrantů. Více než 5000 lidí ve snaze dostat se do Evropy přišlo o život.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner