Během prvních pěti dnů tohoto roku přišlo do Makedonie 11.766 uprchlíků ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu. Za celý loňský rok touto balkánskou zemí prošlo kolem 700.000 migrantů, informoval internetový portál time.mk.

Do Makedonie zamíří během několika dnů 25 českých policistů, kteří by tam měli pomáhat udržovat pořádek do konce února.

Makedonii mezitím pomáhá se zvládáním uprchlické krize i Slovinsko, jehož pohraničníci budou s pomocí termokamer pomáhat svým makedonským kolegům s kontrolami uprchlíků v Gevgeliji na makedonsko-řecké hranici. Očekáváni jsou také policisté ze Slovenska a ještě se bude jednat o možné pomoci s Rakouskem a Polskem, informovala makedonská média.

Přestože počet uprchlíků mířících do Evropy přes Řecko s příchodem zimy nepatrně klesl, stále se na kontinent pokoušejí dostat stovky lidí denně.

Makedonie začala od poloviny listopadu na své území vpouštět výhradně uprchlíky, kteří pocházejí ze Sýrie, Afghánistánu a z Iráku. Ostatní, které označuje za ekonomické migranty, pohraniční policie do země nevpouští.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner