Počet uprchlíků přicházejících tento měsíc do Německa se proti listopadu snížil o více než polovinu. Do 20. prosince jich do země vstoupilo 73.500, oznámila spolková policie. Denně podle ní překročí hranice 2000 až 5000 uprchlíků.

Za prvních 20 listopadových dní dorazilo do Německa 170.000 lidí, nyní jich je o 55 procent méně. Podle policie navíc zhruba 6000 imigrantů zemi znovu opustilo ve směru do Skandinávie, počet uprchlíků v Německu se tak zvýšil o 67.500. I to však znamená výrazné překročení hranice jednoho milionu běženců za rok; ke konci listopadu totiž policie registrovala 965.000 příchozích.

Současný pokles počtu imigrantů podle spolkové policie souvisí s chladnějším počasím a s nepříznivými povětrnostními podmínkami v Egejském moři, které mnoho lidí odrazují od cesty v člunech na některý z řeckých ostrovů. K úbytku imigrantů údajně přispělo i zpřísnění hraničních kontrol v Turecku.

Většina uprchlíků přichází do Německa přes rakousko-bavorskou hranici. Jen v neděli to bylo téměř 3100 z 3500 zaregistrovaných imigrantů. Zemská policie v Sasku však upozorňuje, že se meziročně výrazně zvýšil i počet uprchlíků, kteří přišli do Německa z České republiky nebo z Polska.

Celkem policie v Sasku od začátku roku zaznamenala 12.000 uprchlíků, což je téměř čtyřnásobek proti loňsku. Kromě toho policisté v této spolkové zemi zatkli 350 převaděčů, což je téměř o polovinu více než loni. Díky obnovení hraničních kontrol se policii daří také odhalit větší množství pašeráků drog či zakázané pyrotechniky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner