Do Německa přišlo od začátku letošního roku zhruba 190.000 uprchlíků. Sdělil to šéf Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) Frank-Jürgen Weise. Nové údaje tak potvrzují klesající trend počtu příchozích z prvního čtvrtletí. Podle Weiseho je ale nyní důležité zaměřit se na integraci lidí, kteří získali azyl, a najít jim uplatnění na trhu práce.

Za duben a první květnový týden přišlo do Německa podle údajů BAMF zhruba 16.000 migrantů. V březnu jich bylo asi 21.000, v lednu ještě zhruba 97.000.

Díky nižšímu počtu příchozích může BAMF rychleji rozhodovat o žádostech o azyl, které běženci podávají. U nových žádostí podle Weiseho nyní trvá vyřízení zhruba týden. Úřad se ale musí vypořádat i s žádostmi o azyl z loňského roku, které kvůli zahlcení nedokázal dosud rozhodnout. Podle Weiseho jich je zhruba 430.000. Šéf BAMF ale očekává, že se všechna řízení podaří dokončit v letošním roce.

„Počet rozhodnutí o azylu se proti loňsku ztrojnásobil,“ uvedl Weise. Upozornil, že lidé, jimž úřady přiznaly status uprchlíka, nyní přicházejí na trh práce, a proto je nutné ve větší míře usilovat o jejich integraci. „Vzniká velký úkol zorganizovat integrační a jazykové kurzy, aby bylo možné předat tyto osoby pracovním agenturám,“ dodal Weise.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner