Berlín 26. července (ČTK) – Během první poloviny letošního roku přišlo do Německa nově 90.389 žadatelů o azyl. Oznámilo to dnes německé ministerstvo vnitra. Německo tak podle německé vlády přijímá přibližně stejný počet uprchlíků jako Itálie, která je přitom v poslední době kvůli migrační vlně v ohnisku politické debaty, napsala dnes agentura DPA.

Uprchlíci do Německa přicházejí nejčastěji ze Sýrie, Iráku, Afghánistánu a Eritreje. Ve srovnání s prvním pololetím loňského roku je celkový počet žadatelů o azyl v Německu letos zhruba poloviční. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2015 pak jde o necelou osminu.

Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) během první poloviny roku vyřídil azylové žádosti 408.147 osob, což je zhruba o 44 procent více než ve srovnatelném období minulého roku.

Do italských přístavů letos připlulo více než 93.300 migrantů. Itálie přitom žádá ostatní členské země o větší solidaritu, neboť nápor migrantů už prý přestává zvládat. Po středomořských státech chtěla, aby i ony otevřely těmto lidem své přístavy. Podpory se ale nedočkala.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner