Do Německa za uplynulý víkend přijelo přes Mnichov takřka 20.000 běženců, což je znatelně více, než se předpokládalo. S odvoláním na bavorské úřady o tom dnes informovala agentura DPA. Prvotní odhady vycházely z toho, že do Německa se během soboty a neděle uchýlí maximálně 14.000 lidí.

Jen za neděli přijelo do Německa 13.000 lidí. Tento údaj zveřejnila v neděli pozdě večer mluvčí hornobavorského vládního obvodu Simone Hilgersová. V sobotu zaregistrovaly německé úřady 6900 uprchlíků, kteří přijeli přes Mnichov.

Běženci byli zčásti ubytováni v Mnichově a na dalších místech v Bavorsku, část pak odjela do jiných německých spolkových zemí. „Naše kapacity docházejí. Přibližujeme se k hranicím našich možností, a to velmi zřetelně,“ řekla Hilgersová o ubytovacích možnostech.

O víkendu dorazili do Německa běženci, kteří dosud zůstávali v Maďarsku. Berlín i Budapešť víkendové přijetí tisíců uprchlíků označují jako mimořádné opatření učiněné z humanitárních důvodů. V Evropské unii totiž platí takzvané dublinské dohody, podle kterých musí žádost o poskytnutí azylu projednat ta země, v níž uprchlík poprvé vstoupí na půdu Evropské unie.

Německé úřady odhadují, že letos by o azyl v Německu mohlo požádat až 800.000 lidí. Jen v srpnu bylo v zemi registrováno přes 100.000 žadatelů o azyl.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner