Olomouc 8. listopadu (ČTK) – Prezident Miloš Zeman dnes zahájí třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Jde o pátou Zemanovu návštěvu v tomto kraji za jeho působení v prezidentské funkci. Prezident bude ubytován v Olomouci a postupně navštíví Lipník nad Bečvou na Přerovsku, Mohelnici a Zábřeh na Šumpersku a obec Vápenná na Jesenicku.

Zeman návštěvu zahájí dnes dopoledne na olomouckém hejtmanství, kde se setká s hejtmanem Ladislavem Oklešťkem (ANO), krajskými zastupiteli a zástupci příspěvkových organizací. Odpoledne navštíví olomouckou mlékárnu Olma, která patří do holdingu Agrofert. V Olmě se Zeman setká s vedením i zaměstnanci.

Na závěr dnešního programu Zeman zamíří do Lipníku nad Bečvou na Přerovsku, ke je naplánována schůzka s vedením města i setkání s občany. V Lipníku žije bývalý disident Tomáš Hradílek, který před týdnem začal držet hladovku kvůli tomu, aby Zeman už podruhé nekandidoval na prezidenta.

Ve čtvrtek Zeman navštíví Mohelnici a Zábřeh na Šumpersku. Jednat bude se zástupci radnic a spolků. Součástí čtvrtečního programu je i setkání s obyvateli obou měst. V pátek prezident zamíří do obce Vápenná na Jesenicku, která letos zvítězila v krajském kole soutěže Vesnice roku.

Prezident Zeman od nástupu do funkce v roce 2013 objíždí pravidelně všechny kraje. Do Olomouckého kraje už zavítal čtyřikrát.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner