Do Prahy dnes dorazí zástupci evropských protiimigračních stran z frakce Evropa národů a svobody (ENF), která má v sobotu v české metropoli konferenci. Proti akci, které se za Česko účastní hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury, se chystají dnes i v sobotu demonstrace. Policie přijala zvýšená bezpečnostní opatření.

Představitele ENF, kteří dnes do Prahy přijedou, přivítá SPD na svém poslaneckém klubu. Čas přijetí nechtěl Okamura prozradit s ohledem na policejní bezpečnostní opatření. Týkají se zejména nizozemského politika Geerta Wilderse, kterému kvůli jeho protiislámským projevům hrozí radikální islamisté smrtí.

Proti konferenci ENF svolaly levicová uskupení demonstrace na dnešek i sobotu. Dnes večer se uskuteční pochod od hotelu Intercontinental, na kterém chtějí demonstranti protestovat proti politice protiimigračních stran. Ty podle nich šíří strach, rasismus, sexismus a nenabízejí odpovědi na aktuální problémy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner