Praha 1. května (ČTK) – Do recesistického průvodu proti předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi se dnes v Praze zapojilo několik desítek lidí. Pochod pod názvem Svátek práce Andreje Babiše směřoval z náměstí Republiky na Staroměstské náměstí. Babiš ve stejné době podepisoval svou knihu na pražské náplavce.

Podle odhadu policistů se průvodu recesistů účastnilo 60 až 80 lidí. Nesli transparenty: „V Čapím hnízdě s Andrejem, my se dobře pomějem“, „S Andrejem Babišem na věčné časy a nikdy jinak“ nebo „Budujeme firmu pro světlejší zítřky“, které připomínaly hesla s prvomájových průvodů za minulého režimu. Cílem akce bylo podle jednoho z organizátorů Tomasze Peszyńského ukázat možné důsledky zrodu jednoho vůdce, který koncentruje obrovskou moc.

Při zahájení a ukončení se k průvodu připojil vůz, který za sebou táhl na přívěsu okousaný zelený list symbolizující demokracii, který okusovaly housenky se jmény Babiš, Putin, Orbán, Kaczynski, Trump, Fico nebo Zeman.

Babišovo hnutí ANO odpoledne na náplavce pořádalo setkání s občany. Vedle Babiše se jej účastnil mimo jiné ministr dopravy Dan Ťok, ministr obrany Martin Stropnický nebo poslanec Ivan Pilný. Vedle piva a propagačních předmětů hnutí si lidé mohli po vystání fronty dát zdarma zmrzlinu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner