Příval migrantů na řeckou pevninu z ostrovů v Egejském moři zatím výrazně nepolevuje. Třemi trajekty jich dnes ráno připlulo do přístavu Pireus na 4000. Informovala o tom agentura DPA. Podle řecké pobřežní stráže se do Řecka dostali z Turecka přes ostrovy Lesbos a Chios.

Téměř všichni tito běženci mají v úmyslu pokračovat v cestě na západ Evropy, uvádějí zpravodajové, kteří s migranty měli možnost hovořit. Jde převážně o Syřany, Iráčany, Afghánce a Pákistánce.

Evropská agentura na ochranu unijních hranic Frontex minulý týden sdělila, že v listopadu množství uprchlíků přicházejících do Řecka kleslo ve srovnání s říjnem o polovinu na 108.000. Nicméně stále jde o velký počet.

Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) v pátek uvedla, že příliv uprchlíků a přistěhovalců do Řecka je stále „mohutný a nebezpečný“: denně jich do země dorazí asi 4300.

Podle údajů Frontexu od ledna do listopadu přišlo do Řecka zhruba 715.000 uprchlíků, což je šestnáctinásobek ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner