Proud migrantů mířících z Blízkého východu, Asie a Afriky do Evropské unie za lepším životem příliš nepolevuje ani o vánočních svátcích. Do aténského přístavu v Pireu dnes připlulo z řeckých ostrovů v Egejském moři dalších 1700 uprchlíků a několik stovek jich dorazilo také na italskou pevninu, informovala média.

Podle řecké pobřežní stráže do Pirea stále připlouvají migranti, kteří se přes Turecko dostávají na řecké ostrovy Lesbos, Chios a Samos. Od začátku týdne jich už bylo více než 12.000.

Prakticky nikdo z příchozích nechce zůstat v Řecku. Vesměs všichni míří do bohatších zemí EU, zejména do Německa a Švédska.

Italská pobřežní stráž oznámila, že dnes u Sicílie zachránila 99 uprchlíků tísnících se na gumovém člunu. Agentura ANSA napsala, že 371 migrantů, většinou z afrických zemí, připlulo do města Reggio di Calabria. Bylo mezi nimi 59 žen, ale žádné děti. Někteří trpí svrabem.

Od pondělí podle statistik úřadů vystoupilo na italskou pevninu 1470 uprchlíků.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) připlulo letos do Itálie již zhruba 150.000 migrantů a na 820.000 se jich dostalo přes moře do Řecka. Na 3700 lidí při této cestě podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) zahynulo.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner