Do Slovinska přijelo od soboty dalších zhruba 8000 migrantů, z nichž část hned pokračovala dál do Rakouska. Z Chorvatska je přivezly vlaky do příhraniční obce Dobova, kde jsou přijímací zařízení. S odvoláním na sdělení úřadů o tom dnes informovala agentura STA.

Uvedený počet podle statistik odpovídá množství lidí, které v poslední době do Slovinska dorazí ze sousedního Chorvatska během jednoho dne. Ve střediscích pro uprchlíky, zřízených na různých místech země, se podle STA dnes ráno zdržovalo více než 4000 uprchlíků.

Nejrušnější je centrum v obci Šentilj u rakouských hranic. Na pokračování v cestě přes Rakousko dál do Německa a na sever Evropy tam čeká kolem 3400 osob. Na nádraží se očekávají příjezdy vlaků s další tisícovkou běženců.

Na druhé straně hranice, v rakouském Spielfeldu, mezitím čeká na převoz do Německa 2300 migrantů. Autobusy a vlaky je mají nejprve dopravit do Lince nebo Welsu v Horních Rakousích. Rakouské úřady počítají s tím, že do země během neděle dorazí další tisíce uprchlíků.

List Schweiz am Sonntag napsal, že migrační tlak roste i na švýcarských hranicích. Švýcarská pohraniční stráž prý v říjnu zadržela téměř 1400 osob bez platných cestovních dokladů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner