Praha 30. ledna (ČTK) – V podzimních volbách do Poslanecké sněmovny se o hlasy bude ucházet i nové uskupení zaměřené na problematiku školství. Kandidaturu oznámila strana Pět procent pro vzdělávání, která dnes má v Praze svou ustavující schůzi. Strana se bude snažit získat zejména hlasy učitelů a studentů, jejím cílem je, aby se školství stalo pro stát prioritou.

Za novou stranou stojí vedoucí Katedry severoamerických studií Kryštof Kozák a jeden z vydavatelů serveru Britské listy Bob Kartous. Podle Kozáka dnes strana získá tisíc podpisů potřebných pro registraci a na podzim se bude snažit proniknout do Sněmovny.

Strana ve svém programu prosazuje začlenění moderních výukových metod do vzdělávacího systému a zlepšení přípravy učitelů na povolání. Zároveň chce prosadit razantní zvýšení platů ve školství a motivovat mladé nadané lidi, aby se častěji rozhodovali pro pedagogickou kariéru.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner