Místopředsedou správní rady ruské státní plynárenské společnosti Gazprom byl jmenován Michail Putin, který je podle Kremlu vzdáleným příbuzným prezidenta Vladimira Putina. Informovala o tom dnes firma.

Michail Putin se podle životopisu zveřejněného Gazpromem narodil v roce 1967 a vystudoval medicínu. „Pokud vím, je to prezidentův vzdálený příbuzný. Nevím, jestli jsou v nějakém kontaktu,“ uvedl tento týden Putinův mluvčí Dmitrij Peskov.

Gazprom odmítl upřesnit, co bude mít Michail Putin v podniku na starosti. Ve správní radě Gazpromu se uvolnilo místo poté, co v prosinci ve věku 65 let zemřel Alexander Kozlov, který měl na starosti logistiku a nákup, napsala agentura Reuters.

Gazprom disponuje největšími zásobami zemního plynu na světě a má monopol na vývoz této strategicky důležité suroviny z Ruska prostřednictvím plynovodů. Je klíčovým dodavatelem plynu pro řadu evropských zemí včetně České republiky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner