Šest lidí ve Francii je ve vážném zdravotním stavu poté, co pro jistou evropskou laboratoř testovali nový lék. Jeden z postižených upadl do kómatu. Sdělilo to dnes francouzské ministerstvo zdravotnictví, které situaci označilo za „vážný incident“.

„Test se uskutečnil v soukromém zařízení, které se zaměřuje na klinické zkoušky,“ uvedlo ministerstvo. Bez dalšího upřesnění poznamenalo, že zdravotní stav šesti postižených byl v pořádku, dokud ve čtvrtek nepožili testovaný lék.

Postižení leží v nemocnici v bretaňském městě Rennes, uvedl regionální deník Ouest France. Podle listu šestice se testů zúčastnila dobrovolně. U člověka v kómatu se prý již hovoří o klinické smrti.

Podle místních médií se incident stal v soukromé laboratoři u města Rennes na západě Francie. Všechny své testy prý laboratoř nyní pozastavila.

Francouzská ministryně zdravotnictví Marisol Touraineová slíbila, že vše později odpoledne upřesní na tiskové konferenci.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner