Dohoda s Tureckem není podle názoru maďarské vlády k vyřešení migrační krize nezbytná, protože se jako účinné ukázalo zablokování takzvané balkánské migrační cesty. Podle médií to dnes řekl János Lázár, šéf úřadu maďarského premiéra Viktora Orbána.

„Balkán Evropskou unii ochránil,“ prohlásil Lázár. Nyní jde podle něj především o to pomoci Řecku, aby se vyrovnalo s uprchlíky. Migranty nezastaví dohoda Evropské unie s Tureckem, ale ochrana hranic, zdůraznil.

Agentura MTI informovala, že předseda maďarské vlády Orbán se chce ještě dnes v Bruselu sejít odděleně se svými kolegy ze zemí visegrádské skupiny – s premiéry Česka, Polska a Slovenska. Tyto státy v zásadě sdílejí maďarskou pozici v otázce uprchlíků.

Lázár potvrdil, že Maďarsko by nejraději nepřijalo žádného uprchlíka. Je pro to, aby rozdělení žadatelů o azyl z Turecka v Evropě probíhalo na dobrovolném základě, ne proti vůli dotyčných členských států EU.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner