Lídr republikánských předvolebních průzkumů Donald Trump připustil, že občas nosí zbraň, aby se chránil. Prozradil to jen pár dní poté, co se po několika útocích opět rozhořela debata o používání střelných zbraní ve Spojených státech. Trumpovo odhalení nejspíš vyvolá kritické ohlasy ze strany těch, kteří se snaží prosadit zpřísnění zákonů o držení zbraní, poznamenala agentura AFP. Při třech nedávných střelbách na amerických školách zahynulo 11 lidí.

Na dotaz, proč před lety tajně získal povolení nosit zbraň, americký miliardář v rozhovoru pro televizi CBS News uvedl: „Protože jsem se chtěl chránit.“ Když se ho moderátor zeptal, zda nosí zbraň, odvětil: „Někdy.“

Devět osob zahynulo 1. října při střelbě na vyšší odborné škole v Roseburgu ve státě Oregon. Trump tento útok odsoudil. „Kdyby měl někdo v místnosti zbraň, dopadlo by to lépe,“ doplnil s tím, že se on sám „cítí jako ozbrojený mnohem lépe“.

Trump podle aktuálních průzkumů vede pořadí 15 republikánských kandidátů přibližně o deset procentních bodů před nejbližšími soupeři. Realitní magnát s nejhlasitější kampaní mezi všemi republikány si za své mnohdy velmi ostré výroky získal řadu kritiků v táborech republikánů i demokratů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner