Jízdu do Chorvatska dnes řidičům komplikují dopravní nehody a zácpy. Český poskytovatel asistenčních služeb ÚAMK varuje, že na cestě z Vídně přes Štýrský Hradec, Maribor, Ptuj, Záhřeb až do Splitu se motoristé nyní zdrží okolo sedmi hodin.

Kolona asi na dvě hodiny je mezi slovinským městem Ptuj a hraničním přechodem Macelj ve směru do Chorvatska. Situace je podobná i na cestě na poloostrov Istrii, pokud řidiči míří ze Slovinska a Itálie přes Koper a hraniční přechod Dragonja. V samotném Chorvatsku je situace ještě horší: zácpy se tvoří na několika místech před dálničními mýtnými branami, zkolabovala doprava na obchvatu Záhřebu.

S kolonou, která se táhne asi 25 kilometrů, musejí řidiči počítat v oblasti tunelu Sveti Rok na dálnici A1 ve směru na Split a Makarskou, kde policisté vyšetřují dopravní nehodu na 231. kilometru. ÚAMK doporučuje sjet z dálnice A1 na exitu Gospič, dále jet do města a pak odbočit na Bilaj, Medak, Raduč a na exitu Sveti Rok se napojit na dálnici A1 do kratší kolony.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner